Na Kraví horu a Sealsfieldův kámen

Jižní Morava - cyklostezky a cyklotrasy pro děti

Aktualizováno 2. 12. 2014
phoca thumb m 4-schealsfielduv-kamen

Turistická oblast: jižní Morava, Česká republika

Popis trasy výletu: Z Havraníků přes Popice na Kraví horu, na Sealsfieldův kámen a zpět do Havraníků

Typ výletu: cyklistický

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: mírně kopcovitý

Celková délka cyklotrasy:  14 km


Výlet zahajujeme ve vinařské obci Havraníky. Přejedeme dlouhou náves s kostelem a obecním úřadem uprostřed, na jejímž konci odbočíme doprava na modrou cyklotrasu směrující do Znojma. Projíždíme Starými vinicemi, kde je stánek s prodejem a ochutnávkou vína.

Sjíždíme dolů přes vřesoviště, kde se nachází Popická kaple s Popickou studnou. Pod kopcem na okraji obce Popice zabočíme doprava. Napojíme se na silnici, projedeme Popicemi, následně Konicemi (po pravé straně objevíme dětské hřiště) a pokračujeme stále rovně. Za Konicemi končí silnice a po lesní cestě se dostaneme až na Kraví horu porostlou vřesovištěm. Odtud máme krásný výhled na Znojmo.

Vrátíme se do Popic, hned na začátku obce za hospodou opustíme silnici a odbočíme doprava - směr Sealsfieldův kámen (zelená turistická značka a cyklotrasa 5001).Tuto část výletu trochu stoupáme, nejdříve jedeme podél vinic a po chvíli jsme v lese. Držíme se stále cyklistického značení a zelené turistické značky. Pozor, asi 800 metrů od Popic je odbočka doprava k Seasfieldovu kameni. Často se stává, že cyklisté si nevšimnou ukazatele!

Zahneme tedy doprava a míříme převážně dubovým lesem až k vyhlídce Sealsfieldův kámen (vzdálené cca 1,2 km), ze které se nabízí krásný výhled do údolí řeky Dyje. Pozor však na děti, nejsou zde žádné zábrany!

Z vyhlídky se vrátíme cca 200 metrů zpět k místu, kde cyklotrasa 5001 odbočuje doprava směrem na Havraníky. Zde zabočíme a pár kilometrů jedeme lesem. Poté, co opustíme les, se těšíme pohledy na Havranické vřesoviště a dojíždíme zpět do Havraníků.

 

Trasa výletu na mapě

Zobrazit mapu v plné velikosti
Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Sealsfieldův kámen

Seasfieldův kámen je jedna z nejkrásnějších vyhlídek Národního parku Podyjí. Vyhlídka začátkem 19. století učarovala rodáka z nedalekých Popic, světověho proslulého spisovatele Charlese Sealsfielda, občanským jménem Karel Postl (1793-1864), který zde rád sedával a meditoval. Naproti Sealsfieldovu kameni se otevírá rokle Mločího potoka a přímo pod námi lze u řeky spatřit strmou Býčí skálu.

 

Kraví hora

Kraví hora posetá vřesovištěm se nalézá ve výšce 325 metrů jihozápadně od Znojma. Převýšení nad úrovní Dyje je více jak 100 metrů. Přes Kraví horu vede historická cesta spojující Znojmo a Retz, kterou nyní využívají cyklisté a pěší turisté.

 

Další tipy kam s dětmi v okolí

Vinařskými cyklostezkami do rakouského Retzu

Cyklistický okruh z Havraníků přes Hnanice a Šatov

Výlet na vinice Šobes

 

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Cyklistický okruh ze Stožce přes Plešné jezero
Cyklostezky a cyklotrasy na Šumavě

Turistická oblast: Šumava, Česká republika

Popis trasy výletu: okruh ze Stožce přes Plešné jezero, Jelení Vrchy a Černý Kříž

Typ výletu: cyklistický

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: kopcovitý

Celková délka cyklotrasy:  28 km

Cyklovýlet Kyjovským údolím
phoca thumb m 5-kyjovske-udoli

Turistická oblast: Českosaské Švýcarsko, Česká republika

Popis trasy výletu: od informačního střediska Saula přes Doubice, Kyjov do Zadní Doubice a zpět

Typ výletu: cyklistický

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý

Celková délka cyklotrasy: 24 km

Cyklovýlet z Kvildy na Knížecí Pláně a Bučinu
Cyklostezky a cyklotrasy na Šumavě

Turistická oblast: Šumava, Česká republika

Popis trasy výletu: okruh z Kvildy na Knížecí Pláně, Bučinu a zpět na Kvildu

Typ výletu: cyklistický

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: kopcovitý

Celková délka cyklotrasy:  23 km

Tipy kam s dětmi na jižní Moravě

pesi Pro malé turisty a maminky s kočárkem jsou tu pěší výlety na jižní Moravě cyklo Pro cyklisty máme výlety s dětmi na kole – cyklostezky a cyklotrasy na jižní Moravě.
muzea-vystavy Nejen na podzim a v zimě se hodí tipy kam s dětmi na jižní Moravě do muzea nebo na výstavu akce Stále něco nového se děje na akcích pro děti na jižní Moravě.
atrakce Hravé děti určitě zaujmou atrakce a zábava pro děti na jižní Moravě. hriste Pohyb a hru pro vaše ratolesti zaručí dětská hřiště, dětské koutky a dětské herny na jižní Moravě
zviratka Zvířátka si děti užijí v ZOO a na farmách na jižní Moravě. ubytovani Ubytování s dětmi najdete v hotelech a penzionech na jižní Moravě.