Cyklistický okruh z Třeboně k pískovnám Tušť a Majdalena

Jižní Čechy - cyklostezky a cyklotrasy pro děti

Aktualizováno 16. 10. 2014
Cyklistický okruh z Třeboně k pískovnám Tušť a Majdalena

Turistická oblast: jižní Čechy, Česká republika

Popis trasy výletu: okruh z Třeboně přes lesy, kolem rybníků k pískovnám Tušť a Majdalena u Suchdola nad Lužnicí a přes Brannou zpět do Třeboně.

Typ výletu: cyklistický

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý

Celková délka cyklotrasy:  50 km


Cyklistický okruh zahájíme v Třeboni, zaparkovat je vhodné u vlakové zastávky Třeboň lázně. Cyklotrasa vede převážně lesními cestami po rovině, z menší části po silnicích 3. třídy s malým provozem.

Od vlakové zastávky vyrazíme po žluté turistické značce. V úseku od Třeboně k okraji nedalekého lesa prochází Naučná stezka zdraví s herními prvky pro děti. Žlutá turistická trasa pokračuje po lesních cestách. Po 4 kilometrech přejedeme dřevěný můstek přes řeku Lužnici zvanou též „Stará řeka“ a následujeme k rozcestím Novořecká bašta, Dlouhý most a Starý Hospodář – rybník. Na „Starém Hospodáři“ odbočíme doprava a po červené turistické značce objíždíme soustavu několika rybníků.

Na rozcestí Starý Kanclíř zahneme doprava na značenou cyklotrasu 1010. Na dalším rozcestí Kosky přejedeme silnici č. 153, míříme další 3 kilometry ke křižovatce se silnicí spojující Hamr a Klikov. Na křižovatce se vydáme doprava a po této vedlejší silnici (zároveň cyklotrasa 1011) se dostaneme do Klikova a poté k pískovně Tušť  (cyklotrasa 1012).

U pískovny se nalézá kemp a občerstvení. Za dobrého počasí se zde můžeme vykoupat, vstupné se neplatí.

Od pískovny Tušť pokračujeme cca 1 kilometr po cyklotrase 1012 na okraj Suchdola nad Lužnicí, zabočíme doprava a po 500 metrech jsme u pískovny Majdalena (Cep I.), kde je další možnost koupání.

Pískovnu začneme objíždět zleva a asi po 300 metrech uvidíme odbočku doleva k hlavní silnici. Přejedeme ji na druhou stranu a objevíme parkoviště u další pískovny (Cep II.). V roce 2012 se v ní těžil písek, takže nebyla vhodná ke koupání. U parkoviště začíná pěkná asfaltová cyklostezka (neznačená) procházející lesem (dle mapy) k vedlejší silnici. Tam odbočíme doleva a držíme se cyklotrasy 122, která po chvilce směřuje doprava přes rozcestí Na Třeboňské cestě k osadě Barbora.

Cyklotrasa 122 vede přímo do Třeboně, ale bohužel po dost nekvalitní panelové cestě, pro cyklovozík docela nevhodné. Proto se raději dáme doleva a po 4 kilometrech se ocitneme v obci Branná (najdeme zde občerstvení s venkovním posezením).

Z Branné do Třeboně jsou to 3 kilometry po vedlejší silnici a další 3 kilometry po cyklostezce (cyklotrase 122).

 

Trasa výletu na mapě

Zobrazit mapu v plné velikosti
Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Další tipy kam s dětmi v okolí

Tušť, Majdalena - pískovny u Suchdola nad Lužnicí

 

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Cyklistickou naučnou stezkou Okolo Třeboně
Cyklistickou naučnou stezkou Okolo Třeboně

Turistická oblast: jižní Čechy, Česká republika

Popis trasy výletu: okruh z Třeboně přes Novou Hlínu, Starou Hlínu k Stříbřeckému mostu a pomníku Emy Destinové, přes Novořeckou Baštu a zpět do Třeboně

Typ výletu: cyklistický

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý

Celková délka cyklotrasy:  22 km

Cyklistický okruh staroboleslavskými lesy přes Lhotu a Hlavenec
Cyklistický okruh staroboleslavskými lesy přes Lhotu a Hlavenec

Turistická oblast: okolí Prahy, Česká republika

Popis trasy výletu: okruh ze Staré Boleslavi kolem jezera Lhota, přes Hlavenec, "Čtyři kameny", Otradovice zpět do Staré Boleslavi

Typ výletu: cyklistický

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý

Celková délka cyklotrasy:  20 km

Cyklistický výlet z Provodína k Hradčanským rybníkům
Cyklistický výlet z Provodína k Hradčanským rybníkům

Turistická oblast: Českolipsko, Máchův kraj, Česká republika

Popis trasy výletu: okruh z Provodína do Hradčan k Hradčanskému rybníku a rybníku Držník, zpátky přes Veselí a Srní u České Lípy do Provodína 

Typ výletu: cyklistický

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý, mírně kopcovitý

Celková délka cyklotrasy:  28 km

Tipy kam s dětmi v jižních Čechách a na Šumavě

pesi Pro malé turisty a maminky s kočárkem jsou tu pěší výlety v jižních Čechách výlety na Šumavě cyklo Pro cyklisty máme výlety s dětmi na kole – cyklostezky a cyklotrasy v jižních Čechách a na Šumavě.
muzea-vystavy Nejen na podzim a v zimě se hodí tipy kam s dětmi v jižních Čechách do muzea nebo na výstavu akce Stále něco nového se děje na akcích pro děti v jižních Čechách
zviratka Zvířátka si děti užijí v ZOO a na farmách v jižních Čechách. ubytovani Ubytování s dětmi najdete v hotelech a penzionech v jižních Čechách.