Cyklistickou naučnou stezkou Okolo Třeboně

Jižní Čechy - cyklostezky a cyklotrasy pro děti

Aktualizováno 25. 9. 2015
Cyklistickou naučnou stezkou Okolo Třeboně

Turistická oblast: jižní Čechy, Česká republika

Popis trasy výletu: okruh z Třeboně přes Novou Hlínu, Starou Hlínu k Stříbřeckému mostu a pomníku Emy Destinové, přes Novořeckou Baštu a zpět do Třeboně

Typ výletu: cyklistický

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý

Celková délka cyklotrasy:  22 km


Jako výchozí bod nenáročného cyklistického okruhu jsme zvolili vlakovou zastávku Třeboň lázně, v jejíž blízkosti je možné zaparkovat. Celá trasa má rovinatý profil a z převážné části vede po štěrkových cyklotrasách mimo silnice. V první části trasy z Třeboně k Stříbřeckému mostu pojedeme cyklistickou naučnou stezkou Okolo Třeboně.

Vyrazíme po cyklostezce podél silnice spojující centrum Třeboně s jeho částí „Na Kopečku“. My jedeme do městské části „Na Kopečku“. Držíme se modré turistické značky, která po 500 metrech (před vodárnou) zahýbá doleva. Vyjíždíme z města, po kilometru na pravé straně máme Mlýnský rybník a za ním odbočku ke kapli sv. Víta. Za kaplí se nachází rybník Zadní Kouty a u něj občerstvení s venkovním posezením a menším dětským hřištěm.

Vrátíme se na modrou tur. značku, rybník Zadní Kouty a následně Hraniční rybník objedeme zleva, až se dostaneme do obce Nová Hlína. Za ní projíždíme mezi rybníkem Rožmberk (po levé straně) a rybníkem Vítek (po pravé straně). Cesta nás zavede k silnici I. třídy. Bohužel, musíme po ní urazit 600 metrový úsek do Staré Hlíny. Na silnici je velký provoz, ale je široká s odstavným pruhem a naštěstí se jedná jen o kousek!

Ve Staré Hlíně se vydáme doprava po vedlejší silnici s minimálním provozem, označenou jako cyklotrasa 1035. Z obou stran míjíme další rybníky, po 3,5 kilometrech jsme u Stříbřeckého mostu. Těsně před mostem na levou stranu nás zelená turistická značka nasměruje k pomníku Emy Destinové (400 metrů).

Vrátíme se zpět na silnici a pokračujeme po červené turistické značce podél kanálu Nová Řeka. Na rozcestí Novořecká Bašta zahneme doprava na žlutou turistickou značku, která nás lesem doprovodí zpět do Třeboně. Na okraji lesa před Třeboní si všimneme herních prvků, které jsou součástí Naučné stezky zdraví u Třeboně.

 

Trasa výletu na mapě

Zobrazit mapu v plné velikosti
Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Cyklistická naučná stezka Okolo Třeboně

Cyklistická naučná stezka Okolo Třeboně je dlouhá 39 kilometrů a najdeme na ní 22 informačních tabulí, které popisují typické třeboňské zajímavosti – rybníky, rašeliniště, lesy, mokré louky, faunu a flóru tohoto regionu.

 

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Cyklistický okruh z Třeboně k pískovnám Tušť a Majdalena
Cyklistický okruh z Třeboně k pískovnám Tušť a Majdalena

Turistická oblast: jižní Čechy, Česká republika

Popis trasy výletu: okruh z Třeboně přes lesy, kolem rybníků k pískovnám Tušť a Majdalena u Suchdola nad Lužnicí a přes Brannou zpět do Třeboně.

Typ výletu: cyklistický

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý

Celková délka cyklotrasy:  50 km

Výlet do lázeňského města Třeboň
Výlety s dětmi: Třeboň

Turistická oblast: Třeboňsko, jižní Čechy, Česká republika

Popis trasy výletu: prohlídka Třeboně a aktivity s dětmi v Třeboni (koupání, procházky s dětmi i kočárkem, naučné stezky, historické památky a další)

Typ výletu: pěší

Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu, golfky

Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano

Terén:  rovinatý

Celková délka trasy:  libovolná

Cyklistický okruh ze Želíz na Kokořínsku
Cyklistický okruh ze Želíz na Kokořínsku

Turistická oblast: Kokořínsko, Česká republika

Popis trasy výletu: okruh ze Želíz přes Dolní Zimoř, kolem jeskyně Klemperka, přes Dobřeň, Dolní Vidim, Tupadly a zpět do Želíz

Typ výletu: cyklistický

Vhodné pro cyklovozíky: ne

Terén: mírně kopcovitý (2 krátká strmá stoupání) 

Celková délka cyklotrasy:  28 km

Tipy kam s dětmi v jižních Čechách a na Šumavě

pesi Pro malé turisty a maminky s kočárkem jsou tu pěší výlety v jižních Čechách výlety na Šumavě cyklo Pro cyklisty máme výlety s dětmi na kole – cyklostezky a cyklotrasy v jižních Čechách a na Šumavě.
muzea-vystavy Nejen na podzim a v zimě se hodí tipy kam s dětmi v jižních Čechách do muzea nebo na výstavu akce Stále něco nového se děje na akcích pro děti v jižních Čechách
zviratka Zvířátka si děti užijí v ZOO a na farmách v jižních Čechách. ubytovani Ubytování s dětmi najdete v hotelech a penzionech v jižních Čechách.