Cyklostezkou Bečva z Horní Bečvy do Rožnova pod Radhoštěm

Beskydy, Valašsko - cyklostezky a cyklotrasy pro děti

Aktualizováno 25. 9. 2015
Cyklostezkou Bečva z Horní Bečvy do Rožnova pod Radhoštěm

Turistická oblast: Beskydy - Valašsko, Česká republika

Popis trasy výletu: cyklostezkou Bečva údolím Rožnovské Bečvy z Horní Bečvy do Rožnova pod Radhoštěm, možnost návratu cyklobusem

Typ výletu: cyklistický

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý

Celková délka cyklotrasy: 34 km (tam i zpět po cyklostezce), 17 km (při cestě zpět autobusem)


Tento cyklistický výlet vede po cyklostezce Bečva údolím Rožnovské Bečvy mezi Horní Bečvou a Rožnovem pod Radhoštěm. Výlet lze kombinovat s návratem cyklobusem, který v letní sezóně jezdí v tomto úseku. Další možností je využít linkový autobus, jímž se jeden člen rodiny vrátí z Rožnova pod Radhoštěm pro zaparkované auto v Horní Bečvě. Aby čekání v Rožnově lépe uteklo, může další dospělí s dětmi zajít do Gibon parku se spoustou atrakcí.

Téměř celá trasa z Horní Bečvy do Rožnova pod Radhoštěm vede z mírného kopce po asfaltce, proto je bezproblémová i pro nejmenší cyklisty. Zaparkujeme u vodní nádrže Horní Bečva ve vedlejší ulici za chatou Unigeo.

Od vodní nádrže touto uličkou sjedeme k Rožnovské Bečvě a napojíme se na cyklostezku Bečva (č. 6260). V Horní Bečvě musíme dbát zvýšené opatrnosti při jízdě v odděleném pruhu podél silnice. Za obcí u hotelu Zavadilka trasa odbočuje vlevo a po vedlejší ulici projíždíme Prostřední Bečvou. Na konci obce si můžeme odpočinout u občerstvení s venkovním posezením a dětským hřištěm.

Pokračujeme po cyklostezce podél řeky, která následně prochází okrajem obce Dolní Bečva. Po opuštění obce po levé straně míjíme golfové hřiště a po 1 kilometru přijíždíme do sportovně-rekreačního areálu v Rožnově pod Radhoštěm. Zastavit se můžeme již v úvodu zmíněném Gibon parku. Do centra města zbývá 1,5 kilometru parkem podél Dřevěného městečka Valašského muzea v přírodě.

 

Trasa výletu na mapě

Zobrazit mapu v plné velikosti
Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Cyklostezka Bečva

Cyklostezka Bečva začíná dvěma samostatnými cyklostezkami od pramenů Rožnovské a Vsetínské Bečvy a dále sleduje jejich toky do Valašského Meziříčí. Tam se do sebe tyto říčky vlévají a tvoří řeku Bečvu. Odtud stezka pokračuje po proudu řeky Bečvy přes Teplice nad Bečvou, Hranice, Lipník nad Bečvou a Přerov až k soutoku s Moravou v Tovačově. Celková délka cyklostezky činí 160 kilometrů.

Vsetínská část cyklostezky Bečva vede z Velkých Karlovic přes Vsetín do Valašského Meziříčí. Trasa při toku Rožnovské Bečvy počínaje městem Horní Bečva prochází Rožnovem pod Radhoštěm a končí ve Valašském Meziříčí.

Trasy v údolích řek jsou bezpečné a mimo dopravní provoz, jen občas křižují silnici. Pro jejich asfaltový povrch a rovinatý charakter jsou vhodné pro rodinný cyklistický výlet nebo jízdu s cyklovozíkem. K návratu do výchozího bodu je možné na některých úsecích cyklostezky Bečva využít železničního spojení s přepravou kol. Od května do září každou sobotu, neděli a svátek jezdí z Valašského Meziříčí, Rožnova pod Radhoštěm a Vsetína valašský cyklobus, který zajišťuje též přepravu jízdních kol. V jednotlivých výletech tyto možnosti uvádíme. Cyklostezka Bečva poskytuje také pohodové procházky s kočárkem nebo projížďky na in-line bruslích.

 

Další tipy kam s dětmi v okolí

Valašské muzeum v přírodě, Rožnov pod Radhoštěm

Gibon park, Rožnov pod Radhoštěm

Cyklostezkou Bečva z Rožnova pod Radhoštěm do Valašského Meziříčí

Dětské hřiště v Prostřední Bečvě

 

Fotogalerie

 

Užitečné odkazy

ARRIVA Morava - cyklobusy v Beskydech

Mohlo by vás zajímat

Cyklostezkou Bečva z Rožnova pod Radhoštěm do Valašského Meziříčí
Cyklostezkou Bečva z Rožnova pod Radhoštěm do Valašského Meziříčí

Turistická oblast: Beskydy - Valašsko, Česká republika

Popis trasy výletu: cyklostezkou Bečva z Rožnova pod Radhoštěm přes Zubří do Valašského Meziříčí s možností návratu vlakem

Typ výletu: cyklistický, na in-line bruslích

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý

Celková délka cyklotrasy: 34 km (tam i zpět po cyklostezce), 18 km (při cestě zpět vlakem)

Domácí zvířata ve Valašském muzeu v přírodě, Rožnov pod Radhoštěm
Domácí zvířata ve Valašském muzeu v přírodě, Rožnov pod Radhoštěm

Lokalita: Rožnov pod Radhoštěm, střední Morava

 

Druh zábavy: domácí zvířata ve skanzenu

 

Doporučený věk dětí: 2+

Procházka z Pusteven na Radegast a Radhošť
Procházka z Pusteven na Radegast a Radhošť

Turistická oblast: Beskydy - Valašsko, Česká republika

Popis trasy výletu: z Pusteven na vrchol Radegast a Radhošť

Typ výletu: pěší

Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu

Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: odrážedla

Terén: rovinatý, mírně kopcovitý

Celková délka trasy:  8 km

Tipy kam s dětmi na střední Moravě

pesi Pro malé turisty a maminky s kočárkem jsou tu pěší výlety v BeskydechChřibech, Hané, Slovácku, Jeseníkách a Rychlebských horách cyklo Pro cyklisty máme výlety s dětmi na kole – cyklostezky a cyklotrasy v BeskydechChřibech, Hané a Slovácku.
muzea-vystavy Nejen na podzim a v zimě se hodí tipy kam s dětmi na střední Moravě do muzea nebo na výstavu akce Stále něco nového se děje na akcích pro děti na střední Moravě
zviratka Zvířátka si děti užijí v ZOO a na farmách na střední Moravě. ubytovani Ubytování s dětmi najdete v hotelech a penzionech v Jeseníkách a Beskydech.