Svatošky dětský ráj

Západní Čechy - atrakce pro děti, zábava

Aktualizováno 2. 9. 2015
Svatošky dětský ráj

Lokalita: Loket, Údolí, západní Čechy

 

Druh zábavy: ohniště k opékání, obří vzduchová trampolína, minizoo, projížďky na koních plemene Appaloosa, projížďky nejmenších na poníkovi, občerstvení s terasou a krbem, dětské hřiště, ubytování, kurzy jízdy na koních, zájmový kroužek pro děti se zaměřením na chov koní, ustájení koní s tréninkem na jízdárně

 

Doporučený věk dětí: 0+


Areál Svatošky dětský ráj je přírodní rodinný areál v údolí řeky Ohře v bezprostřední blízkosti Svatošských skal na místě opředeném dávnými mýty, pro něž si to tu oblíbil i věhlasný básník J. W. Goethe.

Areál nabízí návštěvníkům, ale především dětem, pobyt v čisté překrásné přírodě v těsné blízkosti národní přírodní památky Svatošské skály. Je řešen v duchu „souladu s přírodou“. Nalezneme zde celodenní relax bez moderní techniky. Všechny atrakce jsou koncipovány tak, aby uspokojily návštěvníky bez ohledu na věk a fyzickou zdatnost.

V areálu je možno jako na jediném místě mezi Loktem a Karlovými Vary legálně rozdělat oheň na vyhrazeném ohništi a cokoli si opéct, včetně donesených potravin. V lesoparku si můžeme udělat piknik na trávě a jen tak odpočívat. Děti se jistě vybouří na obří vzduchové trampolíně - největší v Karlovarském kraji nebo si zajezdí na indiánských koních. Děti potěší též zvířátka v minizoo a všichni si jistě rádi posedí u krbu ve stylovém občerstvení U Indiána nebo na terase s výhledem na řeku Ohři a Výří skály, které nazýváme Hřebenem velkého výhledu. Maminky ocení dětské hřiště na dohled z terasy občerstvení, kde si mohou vychutnat vynikající kávu. V areálu je možno se ubytovat ve stylových domcích nebo srubech.

Výjimečnost areálu Svatošky dětský ráj spočívá v tom, že se zde chovají indiánští koně plemene Appaloosa, na kterých se mohou děti i dospělí svézt. Nejmenší děti lze povozit na shetlandském poníkovi Lojzovi. Pro odvážné se pořádají kurzy westernového, ale i anglického stylu jízdy.

Pro děti se připravuje naučná stezka, kterou je provede koník Sváťa, maskot tohoto areálu. Děti mohou navštěvovat zájmový kroužek se zaměřením na chov koní. Areál Svatošky dětský ráj poskytuje ideální podmínky pro ustájení koní s tréninkem na jízdárně o rozměrech 25 m x 45 m s pískovým povrchem.

 

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti
Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Fotogalerie

 

Oficiální stránky

Aktuální informace o otevírací době, vstupném a kontaktech jsou uvedeny na oficiálních stránkách:

www.svatosskeskaly.cz

Mohlo by vás zajímat

Cyklostezka Ohře – z Karlových Varů do Sokolova
Cyklostezka Ohře – z Karlových Varů do Sokolova

Turistická oblast: Karlovarsko, Česká republika

Popis trasy výletu: z Karlových Varů kolem Svatošských skal, přes Loket a Královské Poříčí do Sokolova, možnost návratu vlakem

Typ výletu: cyklistický

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý

Celková délka cyklotrasy: 29 km (při návratu vlakem), 58 km (tam i zpět)

Hrad Loket - výhled z věže, autentická ukázka středověkého mučení a muzeum zbraní
Hrad Loket

Turistická oblast: Karlovarsko, Česká republika

Popis trasy výletu: prohlídka hradu Loket (celoroční)

Typ výletu: pěší

Vhodné pro kočárky: ano (na nádvoří hradu)

Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano (na nádvoří hradu)

Terén: kopcovitý

Celková délka trasy: 800 m (z parkoviště na náměstí k hradu a zpět)

Archeopark Prášily
Archeopark Prášily

Lokalita: Prášily, západní Čechy

 

Druh zábavy: archeopark, rekonstrukce keltských obydlí, výukové programy pro školy, ukázky řemesel, bojů, rituálů

 

Doporučený věk dětí: 3+

Tipy kam s dětmi v západních Čechách a na Šumavě

pesi Pro malé turisty a maminky s kočárkem jsou tu pěší výlety na Plzeňsku, Karlovarsku a na Šumavě cyklo Pro cyklisty máme výlety s dětmi na kole – cyklostezky a cyklotrasy na Šumavě.
muzea-vystavy Nejen na podzim a v zimě se hodí tipy kam s dětmi v západních Čechách do muzea nebo na výstavu akce Stále něco nového se děje na akcích pro děti v západních Čechách
zviratka Zvířátka si děti užijí v ZOO a na farmách v západních Čechách. ubytovani Ubytování s dětmi najdete v hotelech a penzionech na Plzeňsku a na Šumavě