ŠIKLAND

Vysočina - atrakce pro děti, zábava

Aktualizováno 25. 9. 2015
Šikland 

Lokalita: Šiklův mlýn, Dolní Rožínka, Vysočina

 

Druh zábavy: zábavní park, westernové městečko, animační programy, akce pro děti, aquapark a další atrakce, strašidelný zámek, Fotopark Krokodýl.

 

Doporučený věk dětí: 3+


Šikland je komplex zábavních areálů s největší nabídkou služeb a zábavy v České republice. Největším je areál Šiklův mlýn ve Zvoli nad Pernštejnem, další pak strašidelný zámek DRAXMOOR a Fotopark Krokodýl v Dolní Rožínce. 

Ve westernovém městečku v Šiklově mlýně se přeneseme do konce 19. století, doby osídlování Amerického západu. V sezóně jsou připraveny show v přírodním amfiteátru. Nalezneme zde stylové obchůdky, kavárnu, bary a další.

Mezi westernovým městečkem a indiánskou osadou najdeme „Srub zlatokopa“. Děti si zkusí rýžování zlata a nahlédnou do indiánova obydlí.

S dětmi bychom se měli určitě podívat do Fotoparku Krokodýl. Ten, kdo se rád bojí, může zavítat do Strašidelného zámku Draxmoor

Šiklův mlýn pořádá letní tábory, školní výlety s nabídkou služeb a animační programy především pro ubytované v Šiklově mlýně. Poskytuje také zapůjčení kostýmů nejen s western a country tématikou.

Osvěžení v horkých letních dnech nám umožní koupaliště s divokou řekou. Pro děti je zde pozvolný vstup do vody, dětský bazének, megatrampolína, tobogán a hřiště na míčové hry.

Jako každý rok se na Šiklově mlýně chystají speciální víkendové akce. Mezi ty největší patří například Karneval v Riu II. Exotičtí tanečníci a tanečnice vystoupí v sobotu 6. července. O týden později městečko oslaví Den koní, kdy americké disciplíny jako je Barrel Race nebo Pole Bending doplní ukázka drezúry koní, soutěže pro děti a večerní zábava. Poslední červencovou sobotu je na programu Velká ohňová show a 3. srpna potom Aeroshow 2013, na kterou se jako tradičně sjedou nejlepší letci z celé republiky. V sobotu 10. srpna bude Šiklův mlýn už poněkolikáté hostit Mistrovství České republiky v rodeu a v sobotu 24. srpna Rodinný den. Speciální aktivity pro děti i celé rodiny doprovodí koncert Františka Nedvěda.

Příjemnou procházku s dětmi si můžeme udělat do lesoparku Templ kousek za Dolní Rožínkou. Jedná se o přírodní park založený na přelomu 18. a 19. století. Nejzachovalejší z tehdy krásných staveb, je "chrámek Osvícenství" – růžová klasicistní kaple s hrobkou Jana Nepomuka Mitrovského a empírový egyptský obelisk. Pěšky se sem dostaneme kolem Krokodýl parku nebo nás na místo doveze DraXbus.

 

Otevírací doba zábavního parku

od 29.6. do 1.9. 2013 otevřeno nonstop

 

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti
Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Fotogalerie

 

Oficiální stránky

Aktuální informace o otevírací době, vstupném a kontaktech jsou uvedeny na oficiálních stránkách:

www.sikland.cz

Komentáře  

 
#1 mjana 2014-07-29 21:00
Bordel smrad hnus ,vosy žrádlo jak pro medvědy hygiena jak v rusku, v životě nikdy
 

Mohlo by vás zajímat

Cyklistický okruh po sochách Michala Olšiaka u Žďáru nad Sázavou
Cyklistický okruh po sochách Michala Olšiaka u Žďáru nad Sázavou

Turistická oblast: Vysočina, Česká republika

Popis trasy výletu: okruh z Polničky k vodní nádrží Pilská, rybníku Mikšovec, jezírku Vápenice, přes Račín k přehradě Velké Dářko a zpět do Polničky

Typ výletu: cyklistický

Vhodné pro cyklovozíky: ne

Terén: rovinatý až mírně kopcovitý

Celková délka cyklotrasy: 23 km

Cyklostezka Přibyslav – Sázava
Cyklostezka Přibyslav – Sázava

Turistická oblast: Vysočina, Česká republika

Popis trasy výletu: cyklostezkou z Přibyslavi do Sázavy u Žďáru nad Sázavou, možnost návratu vlakem

Typ výletu: cyklistický, na in-line bruslích

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý

Celková délka cyklotrasy: 19 km (tam a zpět), 11 km (při návratu vlakem)

Cyklotrasa ze Žďáru nad Sázavou do Sázavy
Cyklotrasa ze Žďáru nad Sázavou do Sázavy

Turistická oblast: Vysočina, Česká republika

Popis trasy výletu: ze Žďáru nad Sázavou přes Hamry nad Sázavou do Sázavy, možnost návratu vlakem

Typ výletu: cyklistický

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý

Celková délka cyklotrasy: 20 km (zpět stejnou cestou), 10 km (při návratu vlakem)

Tipy kam s dětmi na Vysočině

pesi Pro malé turisty a maminky s kočárkem jsou tu pěší výlety na Vysočině, s kočárkem nebo s odrážedlem.  cyklo Pro cyklisty máme výlety s dětmi na kole – cyklostezky a cyklotrasy na Vysočině.
muzea-vystavy Nejen na podzim a v zimě se hodí tipy kam s dětmi na Vysočině do muzea nebo na výstavu akce Stále něco nového se děje na akcích pro děti na Vysočině
atrakce Hravé děti určitě zaujmou atrakce a zábava pro děti na Vysočině. hriste Pohyb a hru pro vaše ratolesti zaručí dětská hřiště, dětské koutky a dětské herny na Vysočině
zviratka Zvířátka si děti užijí v ZOO a na farmách na Vysočině. ubytovani Ubytování s dětmi najdete v hotelech a penzionech na Vysočině.