Permonium® zábavní park s příběhem nejen pro děti

Jižní Morava - atrakce pro děti, zábava

Aktualizováno 8. 2. 2015
Permonium® zábavní park s příběhem nejen pro děti

Lokalita: Padochovská 31, Oslavany, jižní Morava

 

Druh zábavy: tematický a naučně-zábavný park, technické atrakce na téma hornických tradic, setkání s tajemnými permony prostřednictvím her, kulturní památka - těžní věž KUKLA, výstavy, muzeum oslavanských pověstí, permonické kino, vyhlídka ve věži z výšky 41 metrů, adrenalinový sjezd z terasy věže z výšky 11 metrů

 

Doporučený věk dětí: 3+


Permonium je tematický, naučně-zábavný park, nalezneme jej v Oslavanech u Brna, nedaleko dálnice D1.  Je postaven ve dvou výškových úrovních a rozkládá se na 6.000 m².

Jedná se převážně o technické atrakce v duchu hornických tradic, mapující vznik černého uhlí od počátku prvohor, což znázorňuje aktivní sopka či důlní jezero, které je přírodním biotopem a je možno na něm jezdit i na vorech nebo se osvěžit.

Naše kroky povedou dále přes největší nadzemní bludiště v ČR, oslavanský prales, starou hornickou dílnu, důlním výtahem přes hlavní štolu a dalšími netradičními atrakcemi až do dnešní informační doby - v šachthale dochází k virtuálnímu setkání s oslavanskými permony. Šachthala se nachází v bývalé těžní věži KUKLA, která je kulturní památkou a tvoří srdce celého areálu.

Těžní věž KUKLA je architektonickým unikátem, má bohatou a zajímavou historii. Díky revitalizaci nejen věže, ale i celého areálu získala řadu prestižních ocenění, z níž nejvýznamnější je Brownfield roku 2013 či titul Nejlépe opravená technická památka Jihomoravského kraje. A to především za modernizaci s ohledem na historii tohoto místa, která sahá až do roku 1865. Letos oslaví již 102. výročí, přesto se z ní stalo moderní místo s aktivním využitím.

Kromě zajímavých výstav ze sbírek soukromých sběratelů a fotografií zachycujících historii areálu nám věž nabídne také adrenalinové zážitky - sjezd z terasy věže z výšky 11 m nad zemí. Nalezneme zde také muzeum oslavanských pověstí, permonické kino či vyhlídku po okolí v nejvyšším patře věže - 41 m nad zemí. Do věže se dostaneme po schodišti nebo panoramatickým výtahem.

Park vznikl na základě oslavanských pověstí  na území bývalého černouhelného dolu KUKLA. Jde o území, kde odedávna žije šest tajemných permonů. S těmi se můžeme setkat, pokud jsme hráči unikátní interaktivní hry MAGIC PERMON. Hra, při níž procházíme nástrahami oslavanských permonů, kteří nám kladou do cesty překážky spojené s plnění úkolů znalostních, dovednostních, fyzických i adrenalinových, končí setkáním s permonem, přijetím jeho daru i odměnou, kterou jinde nezískáme. Všechno prochází vývojem, tedy i hra Magic Permon, která obsahuje 152 různých úkolů, neboť je konstruována pro 3 úrovně náročnosti/3 levely a 6 tras nazvaných podle oslavanských permonů. Vítězům náleží hodnotná odměna v podobě KOSTKY MAGICY.

Hra Ztracený permoník je určena pro děti od 3 let, děti jdou po stopách ztraceného permoníka a plní úkoly. Za splnění některé ze čtyř různých tras je čeká tematická odměna. Hra Magic Permon Extrem je určena návštěvníkům, kteří zvládli 3 levely - nejnáročnější část a chtějí vyzkoušet něco dalšího, adrenalinovějšího.

Park je vhodný nejen pro rodiny s dětmi, ale na své si zde přijdou návštěvníci každého věku, ať už sem přijedou za jakýmkoli účelem - za pohodou, poznáním, zábavou, vítězstvím, adrenalinem i historií. Permonium je unikátní místo pro individuální i kolektivní návštěvu. Vhodné pro rodiny, školní výlety, firemní i jiné kolektivy, které chtějí prožít aktivně svůj volný čas.

Kdo by chtěl přespat, může v tematické ubytovně KOHAUZING či v dvoulůžkovém pokoji s možností přistýlky.

 

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti
Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Fotogalerie

 

Oficiální stránky

Aktuální informace o otevírací době, vstupném a kontaktech jsou uvedeny na oficiálních stránkách:

www.permonium.cz

Mohlo by vás zajímat

Biskupský dvůr - Moravské zemské muzeum, Brno
Biskupský dvůr - Moravské zemské muzeum, Brno

Lokalita: Muzejní 298/1, Brno, jižní Morava

 

Druh zábavy: expozice se zaměřením na botaniku, zoologii a ochranu přírody Moravy, akvária sladkovodních ryb, modely hub, příležitostná výstava modelů ovoce, komentované a lektorované prohlídky v zoologické části pro MŠ, ZŠ a SŠ

 

Doporučený věk dětí: 3+

Cyklostezka Brno-Obřany - Bílovice nad Svitavou
Cyklostezka Brno-Obřany - Bílovice nad Svitavou

Turistická oblast: Jižní Morava, Česká republika

Popis trasy výletu: z Brna-Obřan do Bílovic nad Svitavou

Typ výletu: cyklistický, na in-line bruslích

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý

Celková délka cyklotrasy: 8 km

Dietrichsteinský palác - Moravské zemské muzeum, Brno
Dietrichsteinský palác - Moravské zemské muzeum, Brno

Lokalita: Zelný trh 295/8, Brno, jižní Morava

 

Druh zábavy: expozice vývoje života nejen na Moravě, vývoje pravěkého a slovanského osídlení Moravy, středověku na Moravě, nerostného bohatství Moravy a Slezska, interaktivní materiály pro školy, lektorované výklady

 

Doporučený věk dětí: 5+

Tipy kam s dětmi na jižní Moravě

pesi Pro malé turisty a maminky s kočárkem jsou tu pěší výlety na jižní Moravě cyklo Pro cyklisty máme výlety s dětmi na kole – cyklostezky a cyklotrasy na jižní Moravě.
muzea-vystavy Nejen na podzim a v zimě se hodí tipy kam s dětmi na jižní Moravě do muzea nebo na výstavu akce Stále něco nového se děje na akcích pro děti na jižní Moravě.
atrakce Hravé děti určitě zaujmou atrakce a zábava pro děti na jižní Moravě. hriste Pohyb a hru pro vaše ratolesti zaručí dětská hřiště, dětské koutky a dětské herny na jižní Moravě
zviratka Zvířátka si děti užijí v ZOO a na farmách na jižní Moravě. ubytovani Ubytování s dětmi najdete v hotelech a penzionech na jižní Moravě.