Zážitkový park ZEMĚRÁJ, Kovářov

Jižní Čechy - atrakce pro děti, zábava

Aktualizováno 20. 8. 2016
Zážitkový park ZEMĚRÁJ, Kovářov

Lokalita: Kovářov, jižní Čechy

 

Druh zábavy: zážitkový park, interaktivní hry, hlavolamy, dobrodružné úkoly, středověká vesnice, bludiště, lukostřelnice, archeologické naleziště, naučná stezka naboso, přírodní krytá hala, vodní koutek, kuličkové hřiště, fotbalgolfové hřiště, úniková hra Třináctý klíč, akce pro děti

 

Doporučený věk dětí: 3+


„Zeměráj“ se stal vítězem celorepublikové soutěže DestinaCZe 2014 v kategorii Zážitek na 1000 % pro celou rodinu, a proto bychom si jeho návštěvu neměli nechat ujít!

ZEMĚRÁJ je přírodní park u Orlické přehrady plný zážitků pro děti i dospělé. Více než sto různých her, hlavolamů a dobrodružných úkolů na ploše devíti hektarů je vytvořeno tak, aby se do hry a řešení mohla zapojit celá rodina. Najdeme zde i několik skutečně výjimečných atrakcí. Například reálnou vesnici z raného středověku obklopenou zahradami a pastvinami, kde si můžeme společně s jejími obyvateli vytočit nádobu na kruhu, příst a tkát, mlít mouku, podrbat kozy nebo třeba okopávat zahrádky. Kromě toho na nás čeká kilometr dlouhá stezka naboso - jediná v ČR, vedená lesem, loukou i potokem, přes šišky i jehličí a s množstvím zábavných úkolů zaměřených na poznávání české přírody. Připravena je také přírodní krytá herna, archeologické naleziště, bludiště, lukostřelnice, dobrodružné hledání tajemných symbolů, které skrývají záhadu ukrytého pokladu nebo pátrání po Kamenech času. Každý víkend se koná zajímavý doplňkový program.

K dispozici je Hospůdka Pod hrází se stylovou nabídkou občerstvení.

K novinkám v sezóně 2016 patří kromě rozšíření dosavadních herních ploch o nové prvky včetně vodního koutku hlavně kuličkové hřiště, fotbalgolfové hřiště a úniková hra Třináctý klíč.

 

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti
Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Fotogalerie

 

Oficiální stránky

Aktuální informace o otevírací době, vstupném a kontaktech jsou uvedeny na oficiálních stránkách:

www.zemeraj.cz

Komentáře  

 
#2 Zdeněk Bartošek 2015-08-23 14:53
Nenašel jsem údaj o otevírací době
 
 
#1 babička 2013-08-23 15:22
Fantastické, nápad i realizace zaslouží velké ocenění. Větší upoutávky v obci v okolí by jistě přitáhlo mnohem víc rodin s dětmi. Sama jsem to objevila velikou náhodou. Zásadně se mi ale nelíbí,že u pokladny je jídelní lístek s cenami (smíšky) ale proč chybí ceník ostatních, placených akcí? Proč jen upozornění pokladní? Až u výrobku z hlíny se dozvím, že 1ks je za 1smíšek, luk 3 rány 1 a pod. Ráda se příští rok s vnoučkem vrátím a již teď šířím mezi přáteli. Děkuji za sebe i všechny děti za krásnou atmosferu !
 

Mohlo by vás zajímat

Housův mlýn – zážitkový husitský skanzen v Táboře
Housův mlýn – zážitkový husitský skanzen v Táboře

Lokalita: Tábor, jižní Čechy

 

Druh zábavy: zážitkový skanzen, hustické hry, lukostřelba, filmová zbrojnice, hustický hostel, akce pro děti

 

Doporučený věk dětí: 6+

Cyklostezka Hluboká nad Vltavou - Karlův hrádek – Purkarec
Cyklostezka Hluboká nad Vltavou - Karlův hrádek – Purkarec

Turistická oblast: Jižní Čechy, Česká republika

Popis trasy výletu: z Hluboké nad Vltavou přes zříceninu hradu Karlův hrádek do Purkarce, možnost návratu lodní dopravou

Typ výletu: cyklistický

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý až kopcovitý

Celková délka cyklotrasy: 21 km (tam a zpět), 11 km (při návratu lodní dopravou)

Cyklostezka Hluboká nad Vltavou – České Budějovice
Cyklostezka Hluboká nad Vltavou – České Budějovice

Turistická oblast: Jižní Čechy, Česká republika

Popis trasy výletu: z Hluboké nad Vltavou do Českých Budějovic, zpět po opačném břehu Vltavy

Typ výletu: cyklistický, po levém břehu Vltavy i na in-line bruslích

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý

Celková délka cyklotrasy: 22 km

Tipy kam s dětmi v jižních Čechách a na Šumavě

pesi Pro malé turisty a maminky s kočárkem jsou tu pěší výlety v jižních Čechách výlety na Šumavě cyklo Pro cyklisty máme výlety s dětmi na kole – cyklostezky a cyklotrasy v jižních Čechách a na Šumavě.
muzea-vystavy Nejen na podzim a v zimě se hodí tipy kam s dětmi v jižních Čechách do muzea nebo na výstavu akce Stále něco nového se děje na akcích pro děti v jižních Čechách
zviratka Zvířátka si děti užijí v ZOO a na farmách v jižních Čechách. ubytovani Ubytování s dětmi najdete v hotelech a penzionech v jižních Čechách.